Ana Sayfa
Duyurular
Sakarya Müftüsü Hasan Başiş Fakültemizi Ziyaret Etti
Sakarya Müftüsü Hasan Başiş Fakültemizi Ziyaret Etti

Sakarya Müftüsü Hasan Başiş Fakültemizi Ziyaret Etti

Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, 8 Şubat 2021 Pazartesi günü Fakültemizi ziyaret etti. Ziyarette il müftü yardımcıları Mehmet Şahin, Faruk Güneş ve Dr. Ravza Cihan da yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dekanınız Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Müftülüğü ile “İlahiyat İle Eş Zamanlı Hafızlık Projesi” başta olmak üzere çok güzel ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek bu faaliyetleri daha da geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Prof. Bostancı, Türkiye Diyanet Vakfı ile ortak yürütülen TDV İlahiyat Akademi Projesine olan destekleri dolayısıyla da Sakarya Müftüsü Hasan Başiş’e teşekkür etti.

İl Müftüsü Hasan Başiş de İlahiyat Fakültesi ile ortak faaliyetlere çok büyük önem verdiklerini söyledi ve mevcut ortak projelerdeki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Müftü Başiş, toplumumuza özellikle de gençlere kaliteli bir din hizmeti götürebilmek için kurumlar arası ortak çalışmaların çok değerli olduğunu vurguladı.

Din Sosyolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Abdullah İnce’nin Fakültemiz ve Müftülük işbirliği ile gerçekleştirilmesi planlanan gençliğe yönelik proje ile ilgili sunumunun ardından yapılan müzakerelerde proje ile ilgili çalışmaların ivedilikle başlatılması kararlaştırıldı.

Dekan Yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Numan Ünver’in de hazır bulunduğu ziyaret, Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Bostancı ve Sakarya Müftüsü Hasan Başiş’in karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.

 

Fotoğraflar