Ana Sayfa
Duyurular
2024 Ürdün Arapça Yaz Kursu
2024 Ürdün Arapça Yaz Kursu

2024 Ürdün Arapça Yaz Kursu

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI

2024 Ürdün Arapça Yaz Kursu

Önemli Bilgiler

 1. Kursun 13 Temmuz- 23 Ağustos 2024 tarihleri arasında olması planlanmaktadır.  (Uçak durumuna göre tarihlerde birkaç gün değişiklik olabilir.)
 2. Uçuşlar İstanbul ya da Ankara’dan yapılacaktır. Uçuşun Ankara’dan olması durumunda ve  İhtiyaç bulunması halinde Sakarya’dan Ankara’ya servis konacaktır.
 3. Ürdün’ün başkenti Amman’da gerçekleştirilecek olan kurs, haftada 5 gün (Pazar-Perşembe) olacaktır. Ders materyalleri kurs tarafından temin edilecektir.
 4. Kurs çerçevesinde Salt Türk Şehitliği, Ashab-ı kehf ve Hz. Şuayb’ın Makamı gibi mekanlarda kurs saatleri dışında saha dersleri (durûs meydâniyye) yapılacaktır.
 5. Her 8 öğrenciye bir öğretim elemanı (müşrif lugavî) eşliğinde haftada 2 kez akşam dersi olacaktır.
 6. Kurs kapsamındaki geziler el-Bahru’l-meyyit, Mute (Makâmâtu’s-sahâbe), Aclûn, Vâdî Ram ve Akabe’ye düzenlenecektir. 
 7. 2023-2024 öğretim yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfında ilk 10 dereceyi alanlar kursa ücretsiz olarak götürülecektir.  Ayrıca 11-20. derecelerde yer alacaklara % 25, 21-30. derecelerde yer alacaklara da % 10 indirim yapılacaktır. (İmkân temin edilmesi halinde ilave ödüller verilebilir veya mevcut ödüllerin oranı artırılabilir.)
 8. Dereceye giremeyip kendi imkanlarıyla kursa katılmak isteyen öğrencilerimiz için Kurs ücreti 1200 dolardır.
 9. Ücrete uçak bileti, kurs ve yurt ücretleri, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, Ürdün içi geziler dâhildir. Bunlar dışındaki harcamalar katılımcılara aittir. Yemekler Türk aşçı tarafından yapılacaktır.
 10. 1200 dolarlık ücret Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerine özel olup, İlahiyat Fakültesi Vakfının verdiği maddî destekle sağlanmaktadır. Fakülte dışından katılacaklar için ücret 1300 dolardır. Vakfın dışarıdan katılacaklara destek sağlama imkânı bulunmamaktadır. Ancak dışarıdan katılanlar da grup indiriminden yararlanmaktadırlar. Dışarıdan müracaatlarda kabul yetkisi vakfa aittir. 
 11. Belirtilen ücretler için kontenjan sınırlıdır. Kontenjanlarda müracaat sırası dikkate alınacaktır. (Kontenjanın aşılması halinde ve uçak biletinde ücret artışı olması durumunda sonradan müracaat edenlerden fark talep edilebilir.)
 12. Pasaport masrafları ve yurt dışı çıkış harcı katılımcılara aittir. (25 yaşını geçmemiş olan üniversite öğrencileri harçsız pasaport alabilmektedirler. 25 yaşını geçmiş Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerine harç parası ödenmeden sadece defter parası ödenerek pasaport alabilmeleri için gerekli belge temin edilecektir.)
 13. Kurs, Arapça eğitimi alanında Ürdün’ün önde gelen kurumlardan olan EWAN ENSTİTÜSÜ’nde yapılacak olup yeri başkent Amman’da Ürdün Üniversitesi’nin yakınındadır.
 14. Ewan Enstitüsü hakkında geniş bilgi www.ewaninstitute.com web adresinden veya enstitünün Facebooktaki sayfasından (https://www.facebook.com/ewanInstitute) alınabilir.
 15. Kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.
 16. Kursa devam zorunlu olup Vakıf desteği ile giden öğrencilerin kursa devam etmemeleri halinde kurs ücreti kendilerinden tahsil edilir.
 17. Müracaatlar 31 Mayıs 2024 Cuma günü akşamına kadar Arş. Gör Zehra Oran’a yapılacaktır. Kesin kayıt için 31 Mayıs’a kadar en az 400 dolar ödenmesi gerekmektedir. Kurs ücretinin tamamının 5 Temmuz 2024 Cuma gününe kadar ödenmesi gerekmektedir. Arş. Gör Zehra Oran’ın e-mail adresi: (zehraozbek@sakarya.edu.tr)
 18. Ön kayıt için aşağıdaki formun doldurulması gerekmektedir:https://docs.google.com/forms/d/1PrLSKNE21oA6Rc2AFnI6WjlKgFrce-vK2ww5zeeaJUk/viewform?edit_requested=true&pli=1

 

 

SAÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI

 

Fotoğraflar