Ana Sayfa
Duyurular
Malezyalı Öğrencilerin Kısa Süreli Eğitim Programı Tamamlandı
Malezyalı Öğrencilerin Kısa Süreli Eğitim Programı Tamamlandı

Malezyalı Öğrencilerin Kısa Süreli Eğitim Programı Tamamlandı

Malezya Malaya Üniversitesinden bir grup öğrenci Fakültemize geldi.

Malaya Üniversitesi İslam Araştırmaları Akademisinden gelen Malezyalı 14 öğrenci, Fakültemizde kısa dönem eğitim programına katıldılar.

SAÜ ile Malaya Üniversitesi alanında daha önce imzalanmış olan akademik iş birliği protokolü çerçevesinde ve Malaya Üniversitesi İslam Araştırmaları Akademisinin talebi üzerinde gerçekleştirilen eğitim programı açılış ve tanışma toplantısı ile başladı. 

Eğitim programı çerçevesinde Malezyalı öğrencilere Fakültemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Soner Duman ve Doç. Dr. Hamdi Çilingir ile SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ozan Maraşlı tarafından Türkiye’deki İslam İktisadı çalışmalarına dair sunumlar gerçekleştirildi. Sunumlarda öğrencilerin Türkiye’deki uygulamalarla ilgili soruları da cevaplandırıldı.

Malezyalı öğrenciler Fakültemiizn yanı sıra Hukuk Fakültesi ve İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezini (İSEFAM) de ziyaret ederek Dekan Prof. Dr. Şafak Narbay ve Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan’dan bilgi aldılar. SAÜ Kampüsünü gezen ve beğenilerini ifade eden öğrenciler ayrıca Fakültemizden bir grup öğrenci ile de tanışma toplantısı çerçevesinde bir araya geldiler.  

Eğitim programı düzenlenen kapanış töreninde Malezyalı öğrencilere katılım sertifikaların takdim edilmesi ile sona erdi.

 

Fotoğraflar