Ana Sayfa
Duyurular
Ek Muafiyet Sınavı Duyurusu ve Sınav Sistemine Giriş Bilgilendirmesi

Ek Muafiyet Sınavı Duyurusu ve Sınav Sistemine Giriş Bilgilendirmesi

2020-2021 Öğretim Yılı Hazırlık Sınıfı Ek Muafiyet Sınavı Duyurusu ve Sınav Sistemine Giriş Bilgilendirmesi

22 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen Arapça Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı sonrasında farklı şekillerde kayıt hakkı kazanarak fakültemize sonradan kayıt olan öğrencilerimize ek muafiyet sınavı hakkı tanınmıştır.

Fakültemiz 2020-2021 Öğretim Yılı Arapça Hazırlık Sınıfı Ek Muafiyet Sınavı online (çevrimiçi) yapılacaktır. Sınav oturumları gün ve saatleri aşağıdaki gibidir:

1. Kur Test Sınavı: 19 Ekim 2020 Pazartesi Saat: 10:00

1. Kur Sözlü Sınavı: 19 Ekim 2020 Pazartesi Saat 14:00

(14:00’te başlayacak olan sözlü sınava girecek öğrencilerin adları ve sınava giriş saatleri aynı gün Fakültemizin www.if.sakarya.edu.tr web adresinde ilan edilecektir.)

2. Kur Test Sınavı: 20 Ekim 2020 Salı Saat: 10:00

2. Kur Sözlü Sınavı: 20 Ekim 2020 Salı saat 14:00

(14:00’te başlayacak olan sözlü sınava girecek öğrencilerin adları ve sınava giriş saatleri aynı gün Fakültemizin www.if.sakarya.edu.tr web adresinde ilan edilecektir.)

Sınavla İlgili Açıklamalar

1) 1. Kur Test Sınavından 60 ve üzeri puan alan öğrenciler 1. Kur Sözlü Sınavı’na girme hakkı elde edecektir. 1. Kur Test Sınavı notunun %40’ı ile 1. Kur Sözlü Sınavı notunun %60’ının toplamı 60 ve üzerinde olan öğrenciler 2. Kur Test Sınavına girmeye hak kazanacaktır.

2) 2. Kur Test Sınavına girmeye hak kazanan öğrenciler 2. Kur Test Sınavı’na gireceklerdir. Bu oturumda 70 ve üzeri puan alanlar, 2. Kur Sözlü Sınavı’na gireceklerdir. 2. Kur Test Sınavı notunun %40’ı ile 2. Kur Sözlü Sınavı notunun %60’ının toplamı 70 ve üzerinde olan öğrenciler hazırlık sınıfından muaf olarak 1. sınıfa kayıt yaptırabileceklerdir.

3) 2. kur sınavında 70 ve üzeri puan alamayanlar hazırlık sınıfında 2. Kurda eğitim alacaklardır.

4) Sınav sonuçları ve sınavla ilgili tüm duyurular Fakültemizin www.if.sakarya.edu.tr web adresinde ilan edilecektir.

Sınavla İlgili Önemli Hatırlatmalar

1) Daha önceki muafiyet sınavına giren ya da muafiyet sınavı tarihinde halihazırda kayıtlı olan öğrencilerimizin sınava katılma hakkı yoktur.

2) Hazırlık sınıfı okuyacak öğrencilerin Muafiyet Sınavı’na girme zorunluluğu yoktur.

3) Sınava girmek isteyen öğrencilerin 16 Ekim 2020 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Arş. Gör. Esra BAŞAK’ın esrabasak@sakarya.edu.tr mail adresine aşağıdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde yazarak müracaat etmeleri zorunludur.

1- Öğrenci No (http://ogrisl.sakarya.edu.tr/.../9546/32338/numara-sorgulama linkinden             öğrenilebilir)

2-İsim-Soyisim

3-Cep telefon numarası

4) Müracaatı bulunmayan öğrencinin sınav sistemine girebilmesi mümkün değildir.

5) Sözlü sınava giren öğrencinin kamerası ve mikrofonu çalışır durumda olmalıdır. Öğrencinin mikrofon, kamera veya internet sisteminden doğacak aksaklıklardan öğrenci sorumludur.

6) Sözlü sınava giren öğrencilerin kimlik göstermeleri zorunludur.

7) Yapılacak teknik inceleme sonucunda sınavlarda kopya çektiği veya usulsüzlük yaptığı tespit edilenlerin sınavları iptal edilecektir.

8) Sınava bilgisayar veya akıllı cep telefonu vasıtasıyla girilebilecektir. Sisteme nasıl giriş yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgiler:

a) Test sınavında sisteme nasıl girileceği ile ilgili ayrıntılı bilgi ekteki “Test Sınavına Giriş” adlı dosyada,

 

b) Sözlü sınavda sisteme nasıl girileceği ile ilgili ayrıntılı bilgi ekteki “Sözlü Sınava Giriş” adlı dosyada mevcuttur.

Sınava girecek öğrencilerimizin ilgili dosyaları dikkatli bir şekilde incelemeleri ve sınav öncesindeki günlerde sisteme girerek tecrübe edinmeleri hususu önemle duyurulur.

Not:

1) Müracaat ettiği halde sistemde online test sınavını göremeyenler Arş. Gör. Esra BAŞAK’A esrabasak@sakarya.edu.tr mail göndererek bilgi vermelidir.

2) Sözlü sınav giriş saatleri www.if.sakarya.edu.tr web sitemizde duyurulacaktır.

3) Sınava girecek öğrencilerimizin resmî web sitemizde ve resmi sosyal medya hesaplarımızda yapılacak duyuruları takip etmeleri son derece önem arz etmektedir.

Fakültemizin resmî web sitesinin ve resmi sosyal medya hesaplarının adresleri aşağıdaki gibidir:

www.if.sakarya.edu.tr

www.facebook.com/54sakaryailahiyat

www.twitter.com/sau_if

www.instagram.com/ilahiyatsau/