Ana Sayfa
Duyurular
Fakültemiz Öğrencileri Ürdün’de
Fakültemiz Öğrencileri Ürdün’de

Fakültemiz Öğrencileri Ürdün’de

Fakültemizden bir grup öğrenci SAÜ İlahiyat Fakültesi Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Arapça Yaz Kursuna katılmak üzere Ürdün’e gittiler.

Öğrenciler 7 hafta süreyle Ürdün’de kalacaklar ve Başkent Amman’da Îvan Dil Enstitüsü tarafından düzenlenen Arapça kursuna katılacaklar. Haftada beş gün olarak gerçekleşecek kurs süresince İlahiyat Fakültemizde Arapça Hazırlık Sınıfını bitirmiş olan öğrenciler pratik Arapçalarını geliştirme imkânı bulacaklar. Kurs çerçevesinde öğrencilerin Ürdün’ün Akabe, Ceraş, Aclûn, Vadi Ram  ve el-Bahru’l-Meyyit gibi tarihi ve turistik mekânlarına geziler düzenlemeleri ve başta Ürdün Üniversitesi olmak üzere Ürdün’ün önde gelen yükseköğretim kurumlarını ziyaret etmeleri öngörülüyor. Öğrencilerin ayrıca Salt Türk Şehitliği ve Hicaz Demiryolu Amman İstasyonu gibi tarihimiz açısından önemi mekânları da ziyaret etmeleri planlanıyor.

SAÜ İlahiyat Fakültesi Vakfı tarafından organize edilen Ürdün Arapça Yaz Kursuna katılmak üzere giden ve içinde Sakarya dışındaki bazı ilahiyat fakültelerinden öğrencilerin de bulunduğu 43 kişilik kafileye İlahiyat Fakültesi hocalarından Öğr. Gör. Sümeyye Atıcı başkanlık ediyor.

Kursa katılan öğrencilerinin 5 Ağustos’ta yurda dönmeleri bekleniyor.

Fotoğraflar